Kacper Stencel

• Data urodzin: 19 września, 2019
  • Choroba: powikłania po ciężkim zapaleniu płuc (stan zapalny związany z wodą w opłucnej po prawej stronie, gorączki, kaszel)
  • Cel: rehabilitacja, sprzęt do ćwiczeń oddechowych, wizyty u specjalistów

Nazywam się Kacperek, we wrześniu 2023 skończyłem cztery latka. Razem z mamą, tatą, bratem i starszą siostrą mieszkamy w Mikołowie. W grudniu 2022 roku dokładnie w Wigilię zachorowałem na ciężkie zapalenie płuc. Z tego powodu trafiłem do szpitala po raz pierwszy. Od tego czasu w moim organizmie utrzymuje się stan zapalny związany z wodą w opłucnej po prawej stronie.

Kilkakrotnie byłem hospitalizowany w różnych szpitalach i sanatoriach, przechodząc różne badania, ale niestety do tej pory mój stan zdrowia nie uległ poprawie pomimo rehabilitacji w domu. Dodatkowo od pół roku pojawiają się gorączki i kaszel po wysiłku lub po prostu po dobrej zabawie z moimi kolegami. Dlatego, aby zminimalizować infekcje, już od roku nie mogę uczęszczać do przedszkola.

Moja mama zrezygnowała z pracy i nie może podjąć nowego zatrudnienia, ponieważ musi się mną opiekować. Po kolejnej wizycie u specjalistów w Krakowie okazało się, że potrzebuję pilnie intensywnej rehabilitacji ruchowej i oddechowej, celem uniknięcia operacji za pół roku.

Dlatego zwracamy się o wsparcie finansowe, które pomoże moim rodzicom na zabranie mnie na wyjazdy rehabilitacyjne, zakup sprzętu do ćwiczeń oddechowych oraz korzystanie z pomocy różnych specjalistów.

Chcę znowu bawić się z kolegami i uczęszczać do przedszkola, a najbardziej chcę być znowu zdrowy!