Agata Labus

• Data urodzin: 01 stycznia, 1994
  • Choroba: Powikłania po wypadku kontuzji głowy, krwiak mózgu
  • Cel: Koszty leczenia

Agata do szesnastego roku życia prowadziła żywot nastolatki, która angażowała się społecznie, miała mnóstwo znajomych, planowała przyszłość i kochała życie.

Podczas wycieczki szkolnej zjeżdżając na snowboardzie doznała kontuzji głowy, skutkiem czego był krwiak mózgu. Dziewczyna przeszła dwie bardzo skomplikowane operacje, które uratowały jej życie, ale nie przywróciły zdrowia. Niestety powikłania neurologiczne pozostały. Agata nie mówi, nie potrafi samodzielnie się poruszać ani wykonywać żadnych codziennych czynności.

Na dzień dzisiejszy dzięki ciężkiej pracy neurologopedy, rehabilitantów oraz sztabu ludzi, Agata ćwiczy wymowę, nawiązuje kontakt wzrokowy, wszystko rozumie, samodzielnie siedzi i podnosi głowę.

Aby dziewczyna mogła powracać do sprawności potrzebna jest intensywna i kosztowna rehabilitacja. Terapia oraz zakup leków, które nie są refundowane przez NFZ miesięcznie wynosi około 5 tysięcy złotych.

Koszty leczenia znacznie przewyższają dochody rodziny, dlatego też każda wpłata będzie niezwykle pomocna.