Tymoteusz Stalmach

• Data urodzin: 03 listopada, 2017
  • Choroba: AUTYZM
  • Cel: 1,5%

Tymek urodził się w listopadzie 2017 roku. Do 2 roku życia rozwijał się prawidłowo, lecz ze względu na brak mowy zaczęły się wizyty u specjalistów. Po długich konsultacjach w wieku 3 lat stwIerdzono całościowe zaburzenia rozwoju-AUTYZM, z opóźnieniem mowy.
Teraz w wieku 6 lat nadal nie mówi. Występuje brak kontaktu co utrudnia zrozumienie tego co potrzebuje. Wszystko to sprawia , że występują napady agresji i złości. Rodzice codziennie walczą i starają się uczyć syna tego co innym dzieciom przychodzi z łatwością.
Tymek ma również obniżone napięcie mięśniowe.
Chłopiec wymaga systematycznej i ciągłej terapii i rehabilitacji, które złagodzą objawy choroby. Dlatego tak ważna jest praca z wieloma specjalistami.
Tymek jest pod stałą opieką psychiatry, neurologa, psychologa, logopedy i fizjoterapeuty.
Z większości zajęć rodzice korzystają prywatnie, co wiąże się z dużymi wydatkami.
Leczenie jest długotrwałe i kosztowne dlatego dzięki pomocy i wsparciu , rodzice będą mogli jak najlepiej kontynuować terapię Tymka.