Oliwia Affek

• Data urodzin: 17 sierpnia, 2005
  • Choroba: rozszczep wargi i podniebienia, dysmorfia twarzy, nogi końsko-szpotawe, obniżone napięcie mięśniowe
  • Cel: zakup specjalistycznego wózka inwalidzkiego

Oliwia urodziła się 17.08.2005 r. jako wcześniak w 37 tyg. ciąży. Przy porodzie okazało się, że dziewczynka cierpi na lewostronny rozszczep wargi górnej i podniebienia, dysmorfię twarzy, nogi końsko- szpotawe o dużym stopniu deformacji kostnych oraz obniżone napięcie mięśniowe.

17.10 2006 r. Oliwka przeszła jednoetapową operację rozszczepu wargi i podniebienia. Stwierdzono refluks żołądkowo-przełykowy i niedoczynność tarczycy. Po operacji dziewczynka zaczęła jeść smoczkiem, lecz z powodu refluxu często wymiotowała, bardzo słabo przybierała na wadze, miała nawracające stany gorączkowe. Z powodu odwodnienia była wielokrotnie hospitalizowana. Na jesień, w wieku siedmiu lat stan zdrowia dziecka bardzo się pogorszył, trafiła wtedy do szpitala z niewydolnością wielonarządową i napadowym częstoskurczem nadkomorowym. Po wyjściu ze szpitala stan Oliwi nie wrócił już do normy.

Jest wentylowana przez respirator przez 24 h na dobę, pokarm podawany jest przez zgłębnik bezpośrednio do żołądka.

Ze względu na to, iż choroba dziewczynki znacznie uszczupla budżet domowy, rodzice zwrócili się do Nas o pomoc w zakupie specjalistycznego wózka inwalidzkiego, którego koszt wynosi ok.20 243zł.
Prosimy więc o wsparcie by Oliwka mogła w godnych i spokojnych warunkach żyć jak najdłużej.