Jakub Pordzik

• Data urodzin: 04 maja, 2017
  • Choroba: Autyzm, ADHD, opóźnienie intelektualne, epilepsja, zaburzenia hiperkinetyczne
  • Cel: 1,5%

Kubuś urodził się z zamartwicą płodową. Do 1,5 roku życia rozwijał się normalnie, potem robił się bardzo niegrzeczny, a wraz z upływającym czasem pojawił się brak mowy. Po wielu konsultacjach u specjalistów, psychologa, neurologa padły podejrzenia-autyzm.

Rodzice dziecka nie zwlekali i od razu zaczęli wykonywać szereg badań, ćwiczeń rehabilitacji mając nadzieję na lepszy rozwój dziecka. Niestety po roku czasu nie było oczekiwanych rezultatów, zdiagnozowano u Kubusia autyzm, ADHD i opóźnienie intelektualne. Chłopczyk jest pod stałą opieką psychologa, uczęszcza do terapeutycznego punktu przedszkolnego, gdzie poprzez kontakt z rówieśnikami  nawiązuje kontakty, chętnie uczestniczy w zajęciach, jest dzieckiem pogodnym i wesołym. Ponieważ u Kubusia występuje brak mowy, na co dzień korzysta z alternatywnej i wspomagającej komunikacji (symbole PCS oraz gesty Makaton).

Chłopak dotknięty jest również epilepsją oraz zaburzeniami hiperkinetycznymi - zespół neurorozwojowych zakłóceń w funkcjonowaniu psychicznym, wyrażających się nadmierną pobudliwością. Obejmuje wszystkie sfery funkcjonowania dziecka: ruchową, poznawczą oraz emocjonalną. Dlatego pojawiła się potrzeba wizyt u pedagoga od trudnych zachowań. Kuba jest również pod opiekę gastrologa.

Jakub jest dzieckiem funkcjonującym poniżej swojego wieku rozwojowego w związku z czym potrzebuje wsparcia osoby dorosłej oraz intensywnych oddziaływań terapeutycznych. Chłopiec musi być również pod stałą opieką wielospecjalistyczną -psychiatryczną, neurologiczną, konieczna jest także farmakoterapia. Prośba stąd o pomoc i przekazanie 1,5%, które pomoże w sfinansowaniu leczenia Kubusia.