Emilia Tobiasz

Emilia Tobiasz

  • Data urodzin: 30 listopada, 2017
  • Choroba: Zespół Retta
  • Cel: 1%

Emilka przyszła na świat w 37 tygodniu ciąży, wszystko było w porządku, do 7-go miesiąca rozwijała się prawidłowo.

Niestety wraz z 8 miesiącem stanęło w miejscu rozwijanie się dziewczynki.
Mając 15 miesięcy zaczęła dopiero wymawiać pojedyncze słowa, raczkowała mając dopiero półtorej roku i po miesiącu przestała w ogóle mówić tylko mruczeć.
Zachowanie dziewczynki również uległo pogorszeniu gdyż zaczęła być agresywna, krzyczy, bije się po głowie, do chwili obecnej nie pojawiła się mowa, która utrudnia porozumiewanie się dziewczynki z otoczeniem.
Emilka była spokojnym grzecznym dzieckiem, które powoli zaczęło się zamykać w swoim świecie-diagnoza autyzm wczesnodziecięcy czyli całkowite zaburzenia rozwoju.
Obecnie rodzice dziewczynki są w trakcie diagnozy neurologicznej i psychiatrycznej, dodatkowo Emilka ma słabe napięcie mięśniowe z zaburzeniami integracji sensorycznej.
Nie zastanawiając się długo rodzice podjęli walkę o przyszłość swojej córeczki pracują jak mogą aby zminimalizować skutki zaburzeń Emilki ,systematycznie pracują z logopedą, pedagogiem , psychologiem, fizjoterapeutą jednakże zajęcia mają raz w tygodniu po 30 min a to zdecydowanie za mało więc chodzą jeszcze na prywatne rehabilitacje które rodzice pokrywają z własnych funduszy.
Dziewczynka jest pod stałą opieką wielu specjalistów neurologa psychologa, fizjoterapeuty więc wydatki z tym związane są również duże.
Stąd prośba rodziców o wsparcie i pomoc .


chcę pomóc