Anna Komosa

• Data urodzin: 14 maja, 2014
  • Choroba: zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych
  • Cel: Zakup łóżka rehabilitacyjnego

Ania urodziła się 14.05.2014r., od początku nie zachowywała się jak zdrowy noworodek.
W siódmym tygodniu życia rozpoznano u dziewczynki zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

Ania jest rehabilitowana od trzeciego miesiąca życia, jednak do tej pory nie potrafi samodzielnie siedzieć, stać, chodzić, mówić...
Ma poważne problemy z napięciem mięśniowym, koordynacją ruchową i utrzymaniem głowy w odpowiedniej pozycji. Ze względu na zaburzenia gryzienia, żucia i połykania – Ania jest karmiona i pojona przez PEGa.

Kontrolny MR mózgowia w 2015 roku wykazał zaburzenia mielinizacji ośrodkowego układu nerwowego. Obecnie podejrzewa się u dziewczynki  rzadką chorobę genetyczną, jest prowadzona w tym kierunku diagnostyka ,co wymaga czasu, badań, licznych konsultacji i wielu funduszy.

Ania jest pod opieką neurologa, genetyka, gastrologa, ortopedy, rehabilitantów,
logopedy, pedagoga i wielu innych specjalistów aby uzyskać w przyszłości
jakąkolwiek sprawność. Pod koniec kwietnia 2022 roku, ze względu na podwichnięcie  bioder, Ania przebyła poważną operację ortopedyczną. Okres pooperacyjny był bardzo trudny, dziewczynka  utraciła wyuczone przez lata umiejętności. Obecnie powraca do intensywnych ćwiczeń, aby odzyskać to co było, w nowych warunkach ortopedycznych. Ania potrzebuje właściwego pozycjonowania cały czas, zarówno w dzień, jak i w nocy.
Potrzebuje również łóżko rehabilitacyjne z materacem przeciwodleżynowym, zarówno dla komfortu jej ciała, jak i dla komfortu osób, które się nią opiekują. Nowe kompletne łózko kosztuje ok 7 000zł .
Koszty wizyt, badań, rehabilitacji, dojazdów, terapii i pomocy terapeutycznych oraz sprzętów rehabilitacyjnych i ortopedycznych są ogromne, dlatego bardzo prosimy o wsparcie i pomoc.