I Charytatywny Turniej Fundacji Stonoga - podsumowanie

Opublikowano: wtorek, 11 czerwca, 2019

Wielkie piłkarskie święto odbyło się w weekend 8-9 czerwca na stadionie w Mikołowie przy ulicy Zawilców 8. Rozegrano I Charytatywny Turniej Fundacji Stonoga, którego głównym celem była pomoc w leczeniu dzieci z choroby głodowej w Afryce. Łącznie zebrano aż 7.765 złotych. W sobotę zagrały kluby z roczników 2009, zaś w niedzielę z rocznika 2008. Oficjalne rozpoczęcie Turnieju zainaugurowało pierwsze podanie piłki na boisku przez Wiceburmistrzów Mikołowa – Iwonę Spychała-Długosz i Mateusza Handla.

W ramach Turnieju rozegrano zawody 23 drużyn z województwa śląskiego i małopolskiego. Każdy z uczestników na zakończenie otrzymał medal oraz pamiątkowy dyplom, niezależnie od miejsca zajętego przez jego drużynę. Pierwsze trzy drużyny w Lidze Mistrzów i Lidze Europy zostały uhonorowane Pucharem Charytatywnego Turnieju Piłkarskiego. Poza konkursem drużynowym, odbyły się również klasyfikacje indywidualne w trzech kategoriach: Najlepszy Bramkarz, Król Strzelców oraz Najlepszy Zawodnik Turnieju. Tytuł najlepszego bramkarza i najlepszego zawodnika w polu został wybrany przez trenerów drużyn biorących udział w Turnieju.
Wśród drużyn biorących udział w turnieju znalazły się m.in.: KS Stadion Śląski, Gwarek Zabrze, Wawel Wirek, Gwarek Tarnowskie Góry, Akademia Piłkarza Grzegorza Mielcarskiego, RKP ROW Rybnik, MKS Concordia Knurów, APN Czeladź czy RTS ODRA Kędzierzyn Koźle.

Wyniki kształtują się następująco:

LM 2009

Najlepszy zawodnik: Adam Filec
Najlepszy strzelec: Jakub Nowowiejski
Najlepszy bramkarz: Franciszek Peciak

Wyniki poszczególnych meczów można zobaczyć na specjalnie przygotowanej aplikacji na stronie: www.turniej.neyz.pl.

Dziękujemy serdecznie Drużynom i Trenerom za obecność i wyjątkowe sportowe emocje. Cieszymy się, że byliście z nami i dzielnie pomimo słońca i upału walczyliście do końca na murawie.
Dziękujemy wszystkim sędziom za sprawiedliwy arbitraż oraz ich asystentom-pomocnikom za dostarczanie wyników do Biura Zawodów.

Dziękujemy Burmistrzowi Stanisławowi Piechuli za patronat i wsparcie, oraz Pani Wiceburmistrz Iwonie Spychale-Długosz i Wiceburmistrzowi Mateuszowi Handlowi za oficjalne rozpoczęcie i doping.

Rozgrywki odbyły się pod patronatem Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach, dziękujemy serdecznie.

Decathlon Mikołów i Kipsta by Decathlon Polska – dziękujemy za partnerstwo i bardzo owocną współpracę!

Wielkie podziękowania dla Grzegorza Przegendzy za ogromne zaangażowanie, trud i opracowanie strategii naszego Turnieju. Dziękujemy za koordynację spraw technicznych meczów oraz za nieprzespane noce na wiele dni przed turniejem i godziny spędzone na telefonach ;)

Turniej nie odbyłby się gdyby nie zaangażowanie wielu Sponsorów i Darczyńców, bardzo, bardzo dziękujemy:

<3 PKO Bank Polski
<3 Cloud Development
<3 Grupa GCE
<3 Lumatech
<3 Proform - Design Quality Technology
<3 Stowarzyszenie Flash K1 Mikołów
<3 TransCornelia
<3 Maspex Ekoland Tychy
<3 MAKRO Katowice
<3 Piekarnia Klos Wojciech
<3 Kamil Nocoń, żabka Mikołów ul. Młyńska 13a
<3 Cukiernia Lodziarnia u Nawrata- MikołówNawrata
<3 Cukiernia Lewandowski
<3 Vertigo Ruda Śląska
<3 Rzeźnictwo-Wędliniarstwo Grzegorz Zdrzałek
<3 ZPM Kuśś
<3 Grzegorz Duda Transport
<3 OSP Łaziska Średnie
<3 JarTrans

Gorące brawa i słowa uznania kierujemy do Neyz Agencja Reklamy i Międzynarodowe Turnieje Api Cup Zakopane za fenomenalną aplikację, dzięki której uczestnicy i kibice mogli śledzić na bieżąco wyniki. Dziękujemy!

Podczas Turnieju nad naszym bezpieczeństwem i zdrowiem czuwali strażacy z OSP Jaśkowice Dziękujemy

Z kolei o obolałe mięśnie i potłuczone kolana naszych zawodników dzielnie dbało Centrum Rehabilitacji Remedico, bardzo dziękujemy

Za porywającą muzykę i emocjonujące komentowanie dziękujemy spikerowi Grzegorzowi Podeszwie <3

Za cudowne dyplomy i materiały graficzne dziękujemy drukarni MdProjekt z Mikołowa, zaś za piękne medale i unikatowe puchary dziękujemy Sport Active z Wyr